Музикантът възражда своята група „Каффе” в „Събота вечер”
Вечерното съботно шоу на БНТ може официално да бъде обявено за предаването, което най-често сменя своите водещи. То посреща трети домакин в рамките на три години и половина от първото си издание досега. След Митко Павлов и Ники Станоев, негов водещ вече е Орлин Павлов.
Ако „Събота вечер с БНТ” е шоуто с най-много водещи спрямо времето, в което е излъчвано, то Орлин Павлов се очертава като най-универсалният артист в нашата държава. Той е и певец, и актьор, и танцьор, и имитатор, и успешен участник в риалити програми, печелил „ВИП Брадър”. Звездата се изявява в тв сериали, в кинофилми, в мюзикъли, във всякакви музикални жанрове, а сега вече е и лице и на вечерно развлекателно тв предаване. Кариерата му се развива многостранно почти като на неговия съименник Орлин Горанов, само че е още по-широкомащабна, пише Уикенд. Единствената позиция, която не беше заемал досега, беше на тв водещ. Но ето, че дойде ред и за такъв ангажимент. От БНТ съобщиха, че са го избрали за лице на своето предаване в събота вечер. Павлов сяда в стола на Ники Станоев, в който преди това седеше Митко Павлов.
„Не мисля, че това е много голяма стъпка или много голяма промяна. Опитът ми в различни посоки само може да ми помогне в тази”, сподели Орлин Павлов пред БНТ. Той обеща да не изпада в самоцелни опити да прави смешки в предаването си, щял да се опита да е забавен, но без излишни крайности. Нямало да се прави на интересен, като вкарва гостите си в екстремни неща като например ядене на червеи, както правят в някои други предавания. По-скоро щял да залага да приятни разговори в опит да стигне до информация, която не е споделяна преди – „нещо ново, което не сме чували, нещо лично и интересно”, обобщи музикантът с най-широката усмивка у нас.
Първият му гост е Орлин Горанов – водещ на играта „Последният печели”. Доста зрители се пошегуваха, че в БНТ явно имат слабост към хора с името Орлин. Втори в студиото влиза едно от лицата на конкурентната Би Ти Ви – водещият и продуцент на риалитито „Фермата” Андрей Арнаудов. Павлов щял да дава възможности за изява и на млади и не много популярни музиканти. Имал също така идея да възроди своята група „Каффе”, с която преди години стана популярен, но която се разпадна през 2006-а след скандал при избора на българска песен за „Евровизия”. Тогава за мястото се гласеше Слави Трифонов в комбинация със Софи Маринова, но конкурсът бе спечелен от „Каффе”. Дългия обяви, че това е станало с измама. Групата представи България на „Евровизия”, после се разпадна, а самият Павлов наскоро сподели, че две години е бил без работа след този скандал. Днес бившите колеги продължават от време на време да се събират за общи изяви, но никога – под шапката на „Каффе”.
Защо се наложи смяната на Ники Станоев? Комедийният актьор беше водещ буквално до миналата седмица. Последният му ефир беше на 28 януари с гост в студиото – Анна Ангелова от предаването „Библиотеката”. На финала на епизода Станоев обяви, че казва „довиждане” за дълго, защото е време за срещи на живо с публиката му. Той планирал голямо турне със собственото си комедийно стендъп шоу. Щял да обиколи цяла България. Комикът благодари на екипа на „Събота вечер в БНТ” и покани зрителите да продължават да гледат шоуто и със следващия му водещ.
Новината, че Орлин Павлов става лице на предаването бе посрещната с противоречиви чувства от зрителите. Някои споделят, че ще гледат шоуто само заради него, докато други са негативно настроени. „Нямам свръхочаквания, не мога да живея с очакванията на хората, защото така мога да загубя себе си. Трябва да съм такъв, какъвто съм – истински, нормален, органичен, да не съм превзет. Не мога да се харесам на всеки. Не мога да живеят с тази мисъл – че трябва да се харесвам на всички” – така музикантът коментира чувствата, с които влиза в студиото на съботното предаване.
Шоуто стартира през есента на 2020 г. със заглавие „Събота вечер с Митко Павлов”. Когато обаче водещият бе сменен, заглавието също бе променено на „Събота вечер с БНТ”. Още тогава стана ясно, че идеята занапред ще е водещите да се сменят често, но форматът да се запази.